Mākslas skolu audzēkņi pulcējas netradicionālajā modes skatē Līvānos

Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļā pulcējās skolēni no septiņām izglītības iestādēm, arī no Jēkabpils Mākslas skolas, lai kopā dalītos ar savstarpējo pieredzi, idejām un domu apmaiņām, kas bija viens no pasākuma mērķiem.

Pasākuma kulminācija bija netradicionālā modes skate. Šajā pasākumā daudziem tērpiem vienojošie elementi bija spoguļplēve un folija, jo pasākuma temats bija “Aizspogulija”. Tēma atainota arī logu vērtnēs, kuras tapa pasākuma pirmajā daļā, kad skolēni strādāja radošajās darbnīcās. “Rīta pusē līdz pulksten 13:30 darbojāmies, ieturot Aizspogulijas tēmu, bet smeļoties idejas modernisma mākslā, kas ir 20.gadsimts. Visas skolas atbrauca ar pārdomātām skicēm, ko arī realizēja. Lielākoties visi ar spoguļplēvi strādāja pirmo reizi, bet dažām skolām jau bija pieredze. Katrs šodien ieguva kaut ko jaunu,” stāsta Inese Butlere. Pēc pusdienu pauzes sākās netradicionālā modes skate, kurā audzēkņi bija radījuši darbus no vienreizējiem plastmasas traukiem, flomāsteriem, zīmuļiem u.c. dažādiem tekstila izstrādājumiem, kas tērpiem piedeva netradicionālu orģinālu izskatu.

Pasākumā tika pārstāvēti Līvāni, Jēkabpils. Daugavpils, Ilūkste, Ludza, Špoģi un Amatas novads. Jāpiebilst, ka audzēkņu veidotās logu vērtnes veido kompleksu vides objektu. Pavasarī tas tiks izvietots Līvānu Mūzikas un mākslas skolas mūzikas nodaļas dārzā, kur to varēs apskatīt ikviens interesents. Šoreiz Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņi nepiedalījās modes skatē, bet guva iedvesmu, to darīt nākošajā reizē.